Gua Sha - Jadeit

199 Kč
Skladem
Kámen pro masáž tváře a těla
 Zpět na: Tromlované kameny

Gua sha ... masážní kámen na obličej .Gua sha je masážní metoda odvozená z tradice terapeutické čínské masáže. Pravidelná masáž zdůrazňuje kontury obličeje a snižuje hloubku vrásek. Je to skvělý způsob, jak stimulovat vitální energii.

Rozměr této Gua Shi je cca 7 x 4 cm.

Gua sha je tradiční čínská metoda terapeutické masáže. Masáž zlepšuje tok lymfy, tvaruje obličej a zlepšuje vstřebávání pečujících produktů. „Gua“ znamená škrábání a „sha“ znamená zčervenání kůže.
Gua Sha z jadeitu je produkt z přírodního kamene. Tvar kamene není náhodný. Každá hrana slouží k masáži konkrétních částí obličeje: část " srdce" na nos, bradu a obočí, zahnutá boční část na čelo, krk a oblast pod očima a rovná boční část na masáž krku, tváře a čela. Na YouTube naleznete spoustu instruktážních videí.

Pamatujte, že masáž provádíme v řádu několika minut na nakrémovanou pokožku, jen tak jak je nám příjemné. Tlak volíme mírný, jen do zčervenání a prokvení pokožky, ne více.

Masáž obličeje - proč se vyplatí?

Pravidelná rychlá masáž Gua Sha poskytuje viditelné výsledky:
• pleť projasní a zdůrazní kontury obličeje
• redukuje jemné vrásky
• zpevňuje a vyhlazuje pokožku
• stimuluje krevní oběh a produkci kolagenu
• urychluje proces odvádění toxinů
• snižuje sekreci kožního mazu a zjemňuje pokožku

Jak připravit pokožku obličeje na masáž?

Důkladně si očistěte obličej a aplikujte na pleť přípravek, po kterém bude kámen hezky klouzat. Vyberte si vhodný hydratační olej nebo krém.


Jak správně masírovat obličej kamenem gua sha?

1. Masáž proveďte po nanesení oleje nebo hydratačního krému.
2. Masáž obličeje provádějte vždy od vnitřní k vnější části obličeje. Začněte na čele a postupně postupujte dolů.
3. Každý tah kamenem opakujte 10 –15krát mírným tlakem. Výjimkou je oblast kolem očí - zde vyvíjejte jemný tlak.


Provádějte masáž gua sha pravidelně a velmi rychle si všimnete výsledků. Vaše pleť bude zářit, bude pevnější a hladší. Zdůrazní se kontura obličeje a sníží se hloubka vrásek. 

 

O kameni:

Jadeit harmonizuje organismus. Posiluje imunitní systém, funkci ledvin, jater, sleziny a srdce. Ulevuje při onemocnění močových cest. Snižuje teplotu a zmírňuje průběh chřipky. Pomáhá při problémech s trávením, žaludečními obtížemi, kolikami, nevolnostmi a při žloutence. Tiší bolesti hlavy a migrény, zahání noční můry a navozuje klidný spánek. Odstraňuje emocionální blokády, které zabraňují otěhotnění a snižuje porodní bolesti.
 
Jadeit je kamenem lásky. Tento minerální kámen vnáší do našeho života harmonii, klid a mír. Podporuje pozitivní myšlenky, schopnost empatie, láskyplné emoce, pochopení a ohleduplnost. Rozvíjí naší laskavost a toleranci. Pomáhá nám udržet si za všech okolností nadhled a zbavuje nás předsudků, které nám brání v komunikaci.
 
Zelený jadeit je vhodný pro meditace, pomáhá nám ponořit se do našeho Já, zklidňuje myšlenky a zmírňuje duševní neklid. Zlepšuje soustředění.