Řetízek s modrým jaspisem

329 Kč
Skladem
Jaspis - kámen dodávající sílu a energii
 Zpět na: Řetízky a náhrdelníky

Řetízek zlaté barvy z rhodiovaného bižuterního kovu s přívěskem z modrého jaspisu. Délka 45 cm, přívěsek cca 15x8x5 mm.

Modrý jaspis - dodává vnitřní rovnováhu a propojuje s duchovním světem. Má velmi silné léčivé účinky při léčbě degenerativních chorob mozku a míchy. Je spojen s krční čakrou.

Obecně jaspis pomáhá nám ukotvit se, podněcuje v nás odvahu a vytrvalost, a posiluje vlastnost, jako jsou trpělivost, skromnost a empatie. Pozvedá krásu a půvab, přináší zdraví a sílu, odstraňuje bloky, prodlužuje sexuální rozkoš. Dodává tělu energii, je kamenem kreativity a fantazie.

Přináší pomoc během dlouhodobých chorob.

Jaspis má silné podporující účinky. Zlepšuje funkci střev, jater a žaludku. Omezuje tvorbu hemeroidů a příznivě ovlivňuje ledviny a močový měchýř. Udržuje rovnováhu minerálních látek v organismu. Bývá doporučován také pacientům trpícím dnou.
 
Rady jak správně pečovat o tento šperk, aby zůstal stále krásný:
  • Bižuterie je vyráběna z křehkého materiálu, proto je důležité s ní zacházet opatrně a přiměřeně. Při špatné manipulaci se může poškodit či rozbít. Vzhledem k tomu, že se jedná o bižuterii a ne drahé kovy, jako je například stříbro, dochází nošením k opotřebení povrchové úpravy a při špatné manipulaci s nimi a nevhodném zacházení může docházet až k nežídoucí ztrátě lesku či k odbarvení. Bižuterie se poškodí zejména dojde- li ke styku s vodou a chemikáliemi.
  • Není proto vhodné se s bižuterními předměty koupat, sprchovat, mýt nádobí, neodborně je ošetřovat chemickými přípravky, zbytečně je nevystavovat působení parfémů, krémů, chlóru, alkoholu, lázeňských a minerálních vod a podobným vlivům.
  • U některých osob může k poškození povrchové úpravy dojít také vlivem působení agresivního potu, k tomuto jevu také dochází u osob požívajících léky.
  • Pro rhodiované výrobky není vhodné čištění abrazivními materiály.K běžnému čištění postačí jemná čistící tkanina. K důkladnějšímu čištění a odstraňování nečistot je vždy doporučeno vyhledat pomoc odborníka a svěřit mu šperky na čištění. 
  • Bižuterie je vyráběná z testovaných antialergických materiálů, proto je pravděpodobnost alergické reakce minimální. Pokud by však i přesto došlo k alergické reakci, nedoporučujeme výrobek dále nosit. 
  • Důležité je i odpovídající uložení šperků a bižuterie. Neponechávat dočasně odloženou bižuterii na přímém slunci. Bižuterii si připínejte až jako poslední a to až po použití veškeré kosmetiky, krémů, laků na vlasy a parfémů.