Řetízek s přírodním nefritem

359 Kč
Nefrit - kámen stability a harmonie
 Zpět na: Řetízky a náhrdelníky

Řetízek zlaté barvy z rhodiovaného bižuterního kovu s přívěskem z modrého jaspisu. Délka 45 cm, přívěsek cca 15x8x5 mm.

Nefrit je velmi účinný při emocionálních problémech, přičemž se věří, že dokáže v tomto směru pomoci nastolit stabilitu a harmonii. Síla nefritu se projeví i v mezilidských vztazích a v otázkách lásky.

Pomáhá člověku očistit jeho mysl od negativních myšlenek. Tento kámen také dokáže ochránit člověka před nástrahami okolí.

 Nefrit pochází z řeckého slova "nephros", tedy "ledvina", jelikož dokáže léčit ledvinové kameny.  Za dob císařů z Číny, byl tento kámen znamením absolutní moci a bohatství. Dříve z kamene vyráběli poháry na vodu a lidé věřili, že je moc nefritu je uzdraví.
Tento kámen prý přitahuje lásku a finance pro svého majitele.

Nefrit je vhodný k detoxikaci organismu a podporuje celý imunitní systém v těle. Dokáže nastolit stabilitu a harmonii. Nefrit se považuje za kámen, který dokáže posílit vlastní hojivé schopnosti organismu, a tak urychlit celý proces léčení. 

Samotný název už napovídá, že je kámen nejlepším pomocníkem při problémech s ledvinami, dokonce i s močovým měchýřem. Dobrý vliv má na zažívací problémy a chrání srdce a nervový systém. Je také vhodným pomocníkem pro těhotné ženy a malé děti. Velmi účinný je také při emocionálních a psychických problémech. Pokud pomineme různá urologická onemocnění, nefrit je vynikající rovněž při problémech s nespavostí a migrénou.

 Rady jak správně pečovat o tento šperk, aby zůstal stále krásný:
  • Bižuterie je vyráběna z křehkého materiálu, proto je důležité s ní zacházet opatrně a přiměřeně. Při špatné manipulaci se může poškodit či rozbít. Vzhledem k tomu, že se jedná o bižuterii a ne drahé kovy, jako je například stříbro, dochází nošením k opotřebení povrchové úpravy a při špatné manipulaci s nimi a nevhodném zacházení může docházet až k nežídoucí ztrátě lesku či k odbarvení. Bižuterie se poškodí zejména dojde- li ke styku s vodou a chemikáliemi.
  • Není proto vhodné se s bižuterními předměty koupat, sprchovat, mýt nádobí, neodborně je ošetřovat chemickými přípravky, zbytečně je nevystavovat působení parfémů, krémů, chlóru, alkoholu, lázeňských a minerálních vod a podobným vlivům.
  • U některých osob může k poškození povrchové úpravy dojít také vlivem působení agresivního potu, k tomuto jevu také dochází u osob požívajících léky.
  • Pro rhodiované výrobky není vhodné čištění abrazivními materiály.K běžnému čištění postačí jemná čistící tkanina. K důkladnějšímu čištění a odstraňování nečistot je vždy doporučeno vyhledat pomoc odborníka a svěřit mu šperky na čištění. 
  • Bižuterie je vyráběná z testovaných antialergických materiálů, proto je pravděpodobnost alergické reakce minimální. Pokud by však i přesto došlo k alergické reakci, nedoporučujeme výrobek dále nosit. 
  • Důležité je i odpovídající uložení šperků a bižuterie. Neponechávat dočasně odloženou bižuterii na přímém slunci. Bižuterii si připínejte až jako poslední a to až po použití veškeré kosmetiky, krémů, laků na vlasy a parfémů.