Zlatý řetízek s ametystem

366 Kč
329 Kč
Ušetříte:
37 Kč
Skladem
Elegantní řetízek s přírodním minerálním kamenem
 Zpět na: Řetízky a náhrdelníky

Náhrdelník univerzální velikosti 42-60 cm, z rhodiovaného bižuterního kovu zlaté barvy s krystalem ametystu.

Jedinečný kousek, který upoutá pozornost.

O kameni:

Ametyst je jeden z nejsilnějších minerálních kamenů vůbec. Je to velmi silně ochranný kámen, který nám pomáhá čelit psychickým nátlakům a stresům. Pomáhá nám soustředit se na to, co zrovna potřebujeme, a je také skvělým pomocníkem při meditaci, jelikož nám pomáhá odprostit se od každodenních starostí a dovoluje nám ponořit se hlouběji do meditačního stavu. Zmírňuje stavy strachu, vzteku, smutku a lítosti a v jeho přítomnosti dokážeme snadněji zvládat depresi. Je to kámen, který působí na psychické, duševní i duchovní úrovni a kromě toho, že dodává klid, působí i na naši koncentraci, pomáhá nám lépe se soustředit a je tak pomocníkem při učení se nových věcí i při studiu. Posiluje naši vůli a také se používá při boji v závislostech včetně závislosti na alkoholu. Pokud máme problém se stanovováním si reálných cílů, pak je právě ametyst kámen, který nám v tom svojí přítomností může pomoci. A když si dáme náramek z ametystu pod polštář, budeme mít živější sny a zároveň si je budeme lépe pamatovat i lépe chápat jejich skrytý význam. Ametyst v kombinaci s růženínem a křišťálem se používá pro čistění negativních energií a elektrosmogu.

Ze zdravotních účinků pomáhá ametyst čistit krev, ulevuje od bolesti jak tělesné, tak i duševní, zejména bolesti hlavy a při problémech s trávením. Bolest hlavy zmírníme, když si budeme ametyst přikládat na čelo do oblasti třetího oka nebo na spánky. Ametyst se doporučuje dávat pod polštář při problémech s nespavostí, navozuje totiž klidný a ničím nerušený spánek. Působí na hormonální rovnováhu, detoxikuje organismus a posiluje imunitu. Snižuje krevní tlak a pomáhá při léčbě onemocnění plic.

 

Rady jak správně pečovat o tento šperk, aby zůstal stále krásný:

  • Bižuterie je vyráběna z křehkého materiálu, proto je důležité s ní zacházet opatrně a přiměřeně. Při špatné manipulaci se může poškodit či rozbít. Vzhledem k tomu, že se jedná o bižuterii a ne drahé kovy, jako je například stříbro, dochází nošením k opotřebení povrchové úpravy a při špatné manipulaci s nimi a nevhodném zacházení může docházet až k nežídoucí ztrátě lesku či k odbarvení. Bižuterie se poškodí zejména dojde- li ke styku s vodou a chemikáliemi.
  • Není proto vhodné se s bižuterními předměty koupat, sprchovat, mýt nádobí, neodborně je ošetřovat chemickými přípravky, zbytečně je nevystavovat působení parfémů, krémů, chlóru, alkoholu, lázeňských a minerálních vod a podobným vlivům.
  • U některých osob může k poškození povrchové úpravy dojít také vlivem působení agresivního potu, k tomuto jevu také dochází u osob požívajících léky.
  • Pro rhodiované výrobky není vhodné čištění abrazivními materiály.K běžnému čištění postačí jemná čistící tkanina. K důkladnějšímu čištění a odstraňování nečistot je vždy doporučeno vyhledat pomoc odborníka a svěřit mu šperky na čištění. 
  • Bižuterie je vyráběná z testovaných antialergických materiálů, proto je pravděpodobnost alergické reakce minimální. Pokud by však i přesto došlo k alergické reakci, nedoporučujeme výrobek dále nosit. 
  • Důležité je i odpovídající uložení šperků a bižuterie. Neponechávat dočasně odloženou bižuterii na přímém slunci. Bižuterii si připínejte až jako poslední a to až po použití veškeré kosmetiky, krémů, laků na vlasy a parfémů.

 

Každý kousek použitého krystalu je jedinečný, nebude tak nikdy stejný.