Svícen z himalájské soli na čajovou svíčku

249 Kč
Skladem
Svícen s ozdravnými účinky
 Zpět na: Svícny

Svícny váží cca 750 g a mají rozměr 8 x 8 cm

Solné svícny ze soli z Himalájí  mají pozitivní účinky na dýchací cesty, oběhový systém a zlepšují imunitu organismu. Lékaři doporučují solné krystaly z Himálaje už dlouhou dobu při různých alergiích, respiračních problémech a nemocích krevního oběhu. Díky svým krásným a bohatým barvám se solné krystaly používají i v terapii s barvami (chromoterapie).

Solné svícny a sůl obecně přitahuje vlhkost a tu absorbuje. Po rozsvícení svíčky uvnitř solného krystalu se začne lampa zahřívat a z krystalu se začnou do ovzduší odpařovat výpary plné minerálů soli. Díky této vlastnosti mají svícny z himálajské soli ozdravný účinek. 

U svícnu je třeba dodržovat určitá bezpečnostní opatření. Jedním z hlavních je nenechávat solný svícen se zapálenou čajovou svíčkou bez dozoru. Jedná se o otevřený oheň a z toho důvodu je třeba vysoká míra opatrnosti . Pod solný svícen doporučujeme používat podložku, která uchrání nábytek od znečištění nebo poškození.

Bílé krusty na svícnu...jedná se o vysráženou sůl ze solného krystalu, jde o zcela běžnou záležitost. Sůl přirozeně "natahuje" vodu a následně ji uvolňuje, vysrážením soli vznikají zmíněné krusty. Krusty můžeme odstranit seškrábnutím nožem, nebo drátěnkou na nádobí. Vzniklé drobné škrábance po odstranění krusty zahladíme hrubší stranou vlhké houbičky na nádobí. Jedná se pouze o estetickou záležitost. Krusty jsou přirozeným projevem solných krystalů a nevadí-li vám, můžete je na lampě a svícnu nechat. Tyto krusty vlastnosti lamp a svícnů neovlivňují.